Wszyscy dobrze wiemy do czego służy kalendarz, informator, czy funkcja „przypomnień” w telefonie, ale czy zawsze udaje nam się działać zgodnie z harmonogramem i wcześniejszymi ustaleniami?

 

Jeżeli choć raz spóźniliście się z zapłatą rachunku na czas, to nic wielkiego. Zdarza się to bardzo często wielu ludziom. Badania wykazują, że aż 40% z nas spóźniła się przynajmniej raz z zapłatą w terminie. Sprawa jest natomiast bardzo poważna. Jeżeli nie zapłacimy za zobowiązania w danym miesiącu, to konsekwencją będą karne odsetki, a finalnie np. brak światła, ciepłej wody, ogrzewania. W przypadku dłużej trwających niedopatrzeń nie zapłacenie rachunku za czynsz może doprowadzić do… eksmisji? Lepiej nie myśleć takimi kategoriami i uniknąć dodatkowego stresu.

 

Jak to jest z tymi rachunkami?

Niektórzy z nas otrzymują je za pośrednictwem tradycyjnej poczty – w formie listownej, a jeszcze inni w formie elektronicznej, za pomocą wiadomości e-mail. Często jednak otrzymujemy rachunki i w jeden i w drugi sposób. Wtedy bardzo łatwo się pogubić – wiadomości albo do nas nie dochodzą, albo lądują w spamie. W takiej sytuacji nie jest trudno przeoczyć termin płatności ważnego dla nas rachunku. Co wtedy powinniśmy zrobić?

 

Odpowiedź jest bardzo prosta:

 

Po pierwsze: uregulować zobowiązanie.

Po drugie: zastanowić się nad skutecznym rozwiązaniem, dzięki któremu nie dojdzie już nigdy do takiej sytuacji.

 

Jesteśmy tylko ludźmi, a więc przez zwyczajne niedopatrzenie lub chwilowe problemy finansowe może nam się zdarzyć, że nie zapłacimy za rachunek. Zazwyczaj istnieje szansa wybrnięcia z takiej sytuacji bez konsekwencji. Jedną z nich jest szybka reakcja zaraz po upomnieniu przesłanym przez dostawcę. Trzeba mieć na uwadze, iż jakiekolwiek przeoczenie może doprowadzić do poważnych kłopotów. Istnieją metody, które w pewien sposób pomagają nam pamiętać o płatnościach.

 

Poniżej 3 najpopularniejsze przykłady:

 

  1. Ustal sobie jeden dzień w miesiącu, kiedy będziesz płacił rachunki.

No dobrze, ale czy zawsze będziesz tego dnia w domu przy komputerze? Może będziesz na wakacjach?

  1. Jeśli zapomnisz o dniu, w którym robisz przelewy – ustaw sobie przypomnienie.

Zdarza się tak, że mamy przypomnienie, ale zaraz brakuje nam czasu, by zalogować się na stronie banku, wpisać konto i dane odbiorcy oraz zrobić przelew. Ehhh strasznie dużo czynności…

  1. Opłacaj rachunek w dzień jego otrzymania.

Jest to sposób, który z pewnością zagwarantuje uregulowanie rachunku w terminie. Pojawia się jeden ważny aspekt, który może zakłócić nam ten ambitny plan – Czy mamy wystarczającą ilości środków na koncie, by zrobić przelew?

 

Jak widać każda z wymienionych metod wymaga naszego dodatkowego i większego zaangażowania. Warto zastanowić się, co możemy jeszcze zrobić, aby nie zgubić rachunku i nigdy o nim nie zapomnieć?

 

Płacenie rachunków to najmniej wyczekiwana chwila każdego miesiąca.

Rosnące zobowiązania wobec różnych osób i firm potrafią przytłoczyć największego optymistę. Niejednokrotnie przekładamy chwilę zapłaty do ostatniego możliwego momentu. Zazwyczaj kończy się to tym, że zupełnie zapominamy, że mamy jakiś rachunek do zapłaty. W tym przypadku warto skorzystać z metod, których najważniejszym celem jest trzymanie rachunków w ryzach.

Pewnym, skutecznym i bezpiecznym sposobem na płacenie zobowiązań w terminie jest posiadanie prywatnego asystenta, jakim jest NicePay.

NicePay to aplikacja, którą stworzono dla ludzi ceniących proste i innowacyjne rozwiązania. Bądź pewny, że ułatwi Ci życie i będzie zawsze przy Tobie, a w razie potrzeby nawet wesprze finansowo.

 

Bądź na bieżąco

Skorzystaj z naszego newslettera

Skorzystaj z naszego newslettera aby otrzymywać
najświeższe wiadomości od NicePay oraz powiadomienia
o nowych wpisach na naszym blogu.

Strona wykorzystuje pliki cookies.

Czytaj więcejOK