Internet stał się dla nas drugą rzeczywistością, w której coraz lepiej się poruszamy. Do świata online przenosimy spory kawałek naszego życia rozmawiając ze znajomymi, robiąc zakupy, czy nawet rozwiązując wiele formalnych spraw. Do tych ostatnich z pewnością należy płacenie domowych rachunków.

Dzięki możliwości regulowania zobowiązań online, robienie przelewów nie wymaga już odwiedzenia banku, czy placówki poczty. Obecnie płacenie rachunków przez Internet to najprostsza i najszybsza forma regulowania zobowiązań.

Coraz częściej spotykamy ludzi nie noszących przy sobie gotówki, a płacących w punktach handlowych wyłącznie kartą płatniczą. Wynika to z rozwoju i korzyści, jakie dają nam wirtualne transakcje – wygoda i oczywiście mniejsze prawdopodobieństwo pojawienia się kradzieży.

 

 

Nowoczesne technologie i ekologia

Nadeszły również zmiany związane z formą wystawiania rachunku lub faktury przez usługodawcę. Troszczymy się o środowisko naturalne, dlatego wzrosła popularność korzystania z e – faktury, która jest wysyłana do użytkownika pocztą e -mail. W tym przypadku decyzję o papierowym wydruku usługodawca pozostawia wyłącznie nam. Otrzymując e – fakturę jesteśmy w pewien sposób zmotywowani do wykonania płatności za pośrednictwem Internetu. Nawiązanie do ekologii jest w tym temacie aspektem bardzo ważnym, gdyż to my mamy wpływ na to, co dzieje się wokół nas.

 

 

5 powodów dlaczego warto płacić rachunki online

  1. Pierwszą i chyba najważniejszą kwestią jest oszczędność czasu i wygoda. Błyskawiczny przelew skraca czas realizacji płatności, a my przy tym możemy zrealizować swój comiesięczny obowiązek w kilkanaście sekund.
  2. Zmniejszona liczba czynności, a więc brak konieczności żmudnego wypełniania formularzy z danymi za każdym razem, kiedy chcemy zrealizować płatność.
  3. Zapłata za rachunek bez wychodzenia z domu. Dostęp do płatności online zawsze wtedy kiedy potrzebujesz – 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.
  4. Korzystasz z nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań – przelewy w banku i na poczcie robią już tylko ludzie starszej daty;-)
  5. Tani i bezpieczny sposób regulowania zobowiązań. Przelew w placówkach bankowych kosztuje ok 6 zł i może być wykonany tylko wtedy, kiedy bank jest otwarty. Przelew internetowy wykonujemy za mniej niż 1 zł, a czasem nawet za darmo.

 

Wykorzystanie znanych systemów płatności minimalizuje ryzyko. Możemy być spokojni o bezpieczeństwo transakcji, a ponadto warto pamiętać, że płatności internetowe cały czas się udoskonalają i ewoluują.

 

 

Nowoczesny i prosty mechanizm

Płacenie rachunków przez Internet to innowacyjny i rozsądny sposób, z którego jak najbardziej warto korzystać. Każdy bank rządzi się własnymi prawami, ale ostatecznie proces ten wygląda podobnie. Korzystając z tej metody możemy bez trudu ograniczyć miesięczne wydatki, przy okazji unikając tasiemcowych kolejek do okienek kasowych.

Oszczędzajmy swoje pieniądze i czas, którego ostatnio mamy w ograniczonej ilości. Korzystajmy z życia i wybierajmy takie rozwiązania, które ułatwią nam codzienne czynności i w miarę możliwości pozwolą odczuć, że doba w cale nie jest taka krótka. Zamień czas spędzony na poczekalni w kolejce na zabawę z dzieckiem, spotkanie ze znajomymi lub realizację własnego hobby.

Bądź na bieżąco

Skorzystaj z naszego newslettera

Skorzystaj z naszego newslettera aby otrzymywać
najświeższe wiadomości od NicePay oraz powiadomienia
o nowych wpisach na naszym blogu.

Strona wykorzystuje pliki cookies.

Czytaj więcejOK