Dobre nawyki wzbogacają nas i nasze życie. Sprawiają, że jesteśmy wydajniejsi i bardziej świadomi siebie i tego co nas otacza. Niektóre nawyki przyswajamy w sposób naturalny i nieświadomy, a niektóre próbujemy sami wdrożyć w życie.

Człowiekowi trudno jest przystosować się do zmian i wyjść poza swoją strefę komfortu. Czasami wymaga to czasu, większego zaangażowania i przede wszystkim cierpliwości.

 

Od czego zacząć?

Warto zastanowić się nad nawykami, które praktykujemy na co dzień. Wgłębić się w swoje przyzwyczajenia i je dokładnie przeanalizować. Zachęcamy do tego, by wziąć kartkę papieru i wynotować wszystkie swoje nawyki – zarówno te dobre, jak i te przez które wydaje Ci się, że marnujesz swój czas. Analizując swoje codzienne nawyki warto pamiętać o tych, które dotyczą naszego domowego budżetu.

Zazwyczaj nie mamy problemu w oszczędzaniu na zakupach, czy niektórych przyjemnościach, ale czy analizujemy wydatki związane z naszymi domowymi rachunkami? Raczej wielu z nas tego nie robi, a szkoda….

 

Analizuj, kontroluj i zarządzaj domowymi finansami

Każde gospodarstwo domowe otrzymuje co miesiąc rachunki za prąd, gaz, telefon itd. Aby mieć kontrole nad swoimi wydatkami, porównuj miesiące, sprawdzaj czy coś się zmieniło, czy kwoty są stałe lub jak bardzo się zmieniają. Miej wpływ na to co się dzieje z Twoimi pieniędzmi i w jaki sposób je wydajesz.

 

Przechowuj wszystkie rachunki w jednym miejscu

Rachunki otrzymujemy w różny sposób. Jedne przychodzą pocztą elektroniczną, inne pocztą tradycyjną, a jeszcze inne odbieramy osobiście w siedzibie usługodawcy i odkładamy gdzieś w domu. Jak widać są różne źródła, dlatego bardzo łatwo o nieporządek. Warto wybrać jedno, skuteczne miejsce, w którym znajdzie się każdy nasz rachunek i będziemy mieli pewność, że wszystko mamy pod kontrolą.

 

Płać zawsze na czas

Płacenie rachunków w terminie wiąże się z samymi korzyściami. Nie tylko ogranicza powstanie zadłużenia i utrzymuje Twoje rachunki w porządku, ale również zapewnia dostęp do wielu benefitów oferowanych przez usługodawcę. Mogą to być promocje, prezenty i wszelkiego rodzaju wyróżnienia. Płacenie na czas chroni Cię również przed odsetkami i dodatkowymi kosztami, które z pewnością mogą naruszyć Twój budżet.

 

Zautomatyzuj swoje płatności

Odkąd płatności elektroniczne stały się popularne wśród użytkowników, oferta banków poszerzyła się o dodatkową usługę, jaką jest polecenie zapłaty. W tym przypadku wystarczy jednorazowo wpisać dane odbiorcy oraz kwotę, jaką ma on otrzymywać każdego miesiąca. Jest to kolejny sposób na oszczędność czasu oraz gwarancja i bezpieczeństwo płatności w ustalonym czasie. Warto korzystać z tego typu udogodnień, ale trzeba pamiętać, że nie we wszystkich usługach kwoty są stale te same.

 

Skorzystaj z gotowych narzędzi

Obecnie technologia oferuje nam wiele rozwiązań zarządzania finansami. Znane nam są platformy finansowe, blogi, poradniki, oferty banków. Warto jednak skupić uwagę na takich, które zapewniają użytkownikowi same korzyści i kosztują jak najmniej lub nawet w cale. Jednym z najczęściej polecanych i innowacyjnych metod zarządzania domowymi rachunkami jest aplikacja NicePay, która gromadzi, analizuje, informuje i udostępnia środki finansowe. Jest jedynym tego typu systemem w Polsce.

 

 

Dlaczego NicePay?

Aplikacja NicePay jest miejscem gromadzenia wszystkich rachunków, które użytkownik otrzymuje każdego miesiąca. Dzięki temu dokładnie wie co musi zapłacić, za ile i do kiedy. Jest osobistym asystentem i „przypominaczem” o płatnościach. Funkcje, jakie udostępnia aplikacja umożliwiają analizę i kontrolę finansów oraz w razie potrzeby płatność ratalną. Płacisz nawet wtedy, gdy chwilowo brakuje Ci środków. Fajnie, prawda? 🙂

Nie trzeba się martwić, że odetną nam prąd, gaz, czy wodę. Wszystko będzie pod kontrolą bez konieczności naszego dodatkowego zaangażowania. Sam się przekonaj jakie to proste, spróbuj nie myśleć o terminach zapłaty i poznaj lepiej korzyści NicePay.

 

Bądź na bieżąco

Skorzystaj z naszego newslettera

Skorzystaj z naszego newslettera aby otrzymywać
najświeższe wiadomości od NicePay oraz powiadomienia
o nowych wpisach na naszym blogu.

Strona wykorzystuje pliki cookies.

Czytaj więcejOK